6 דברים לשיפור חווית הריצה

6 דברים שישפרו משמעותית את חוויית הריצה שלכם:

קיימת חשיבות רבה לציוד בו אנו משתמשים באימון, ולאופן בו אנו ניגשים לריצה. ריכזנו עבורכם 6 דגשים מרכזיים:


1. הנעלה: על הנעליים להתאים לסוג הפעילות אותה אנו מתכוונים לעשות (ריצה, הליכה) וכן לסוג המשטח (נעלי שטח או כביש). כמו כן, כדאי לעבור בדיקת התאמה בין הרגל לבין הנעל מאחר והנעליים מתחלקות לפי מבנה כף הרגל וסוג הקשת (נעל נייטרלית, תמיכה קלה, תמיכה רבה וכו').

 

את הנעליים יש להחליף בתדירות המומלצת על ידי היצרן. כאשר בוחרים את הנעלים, חשוב שיהיה מרווח מספיק גדול לרגל ושהן תהיינה נוחות וגמישות. להלן פרט מעניין שבטח חלקכם לא ידעתם: מומלץ לקנות נעליים בשעות אחה"צ או ערב, כשהרגל רחבה יותר. לעיתים, ממליצים על מדרסים, למי שסובל מבעיה ביו-מכאנית כלשהיא, או לאפשר רמת בלימת זעזועים משופרת ויעילה יותר.

חשוב לציין שהדעות בנושא נעליים חלוקות. חלק מהמומחים חושבים שכדאי לרכוש נעליים המצוידות בשלל החידושים הטכנולוגיים ואחרים מאמינים בריצה יחפה, או בנעל ללא תמיכות. בנושא הנעליים- לכו עם ההרגשה שלכם. נעל שלא נוחה בחנות, סביר להניח שלא תהיה נוחה גם בהמשך.

בנוסף, אל תשכחו את הגרביים- קיימות בשוק גרביים הסופגות את הזיעה אשר משפרות את חווית ונוחות הריצה. כמו כן, רצוי שהן תתאמנה לכף הרגל תוך מתן הרגשת נוחות (לא רחבות מדי ולא צמודות מדי).

2. ביגוד – רצוי להשתמש בביגוד המותאם לעונה – רצוי שהביגוד יהיה מנדף זיעה.

בחורף – מומלץ להתלבש ב"שיטת השכבות", להצטייד במעיל נגד גשם, חולצה ארוכה מחממת ומתחת חולצה/גופיה.

השכבה הראשונה שקרובה לגוף – שכבה שתפקידה לנדף זיעה, השנייה – שכבת חימום והשלישית – מספקת הגנה מפני רוח וגשם

3.שעון ריצה/אפליקציית ריצה – קיימים בשוק שעונים רבים וחלקם הגדול מצויד ב GPS. דרך השעון נתן לקבל נתונים על קצב הריצה, מרחק, דופק ועוד נתונים שונים. במידה ואתם נוהגים לרוץ עם טלפון חכם, מומלץ להשתמש באפליקציות ריצה שונות, שאוספות גם הן את נתוני הריצה ומציגות לכם את מסלול הריצה.

4.מים – אם יוצאים לאימון במקום בו אין נגישות למים, רצוי להצטייד במים. בשוק קיימים פתרונות מגוונים לנשיאת מים, החל מבקבוק נשיאה, דרך חגורות בקבוקים ועד תרמילי שתייה.

5.אוכל – מה אוכלים לפני ריצה? מאוד חשוב להגיע לאימון כושר עם רמת סוכר תקינה, העוזרת להרגשת ערנות ורעננות. בריצות קצרות מחצי שעה אין צורך לאכול לפני הפעילות.  למי שרץ מעבר לחצי שעה, מומלץ לאכול חטיף אנרגיה או פרי .

6.המלצות לאביזרים נוספים: כובע (צמר בחורף, מנדף בקיץ), כפפות, משקפי שמש וכל מה שעלול לשפר לכם את חווית הריצה.

 

כתיבת תגובה